Sipas medieve angleze prestigjoze, Manchester United është shitur te Katari për më shumë se 6 miliardë euro.

Pas shumë e shumë negociatave në mes pronarëve të deritanishëm dhe blerësit të ri, më në fund u arrit marrëveshja, ndërsa së shpejti pritet nënshkrimi dhe zyrtarizimi, shkruan Korneri.net

Tashmë shumë shpejt do të nis epoka e re në “Old Trafford” dhe familja Glazzers largohet pas shumë vitesh presidencë, dhe dëshira e tifozëve u plotësua më në fund. Tani kushërinjtë “Red Devils” i japin fillim rivalitetit me Man City, edhe në aspektin financiar. /Korneri.net

Artikulli paraprakHajdin Salihu blindon mbrojtjen
Artikulli tjetërDe Laurentiis mendon për trajnerin kampion