Mund të jetë klubi më i madh anglez dhe  mund të mburret se nga skuadra nuk mund të dalin (shiten) lojtarët më cilësorë, por kur në pyetje është Real Madridi frika është prezente.

Sipas disa burimeve brenda klubit  spanjoll e që janë konfirmuar edhe në Angli, mbretërit po bëhen gati të ofrojnë një shumë të lartë për sulmuesin e ri të United, Marcus Rashford, diçka njëjtë sikur në kohën kur nga “Old Trafford” u transferua Cristiano Ronaldo.

Mediat britanike ka shkruar se Rashford po “digjet” në urdhërat e Jose Mourinho pasi nuk po e inkuadron në pozitën e tij, andaj Reali po mundohet të shfrytëzojë këtë vakum në mes lojtarit dhe klubit.

 

Artikulli paraprakBerisha rrezikon shumë!
Artikulli tjetërGjyqtarët e Vala-Superligës, xhiro e 14-të