Manchester United  do të jetë nikqoir i Watford në ndeshjen e ardhshm në  Premier League, që zhvillohet të shtunën pasdite.

United aktualisht ka mbledh 1997 pikë në histori të Premier League që nga viti 1992, ndërsa në rast të fitores do të jetë sinonim i futbollit anglez në (erën Premier League)pasi do të bëhej skuadra e parë që do t’i mbledh 2000 pikë. Djajtë e kuq kanë shënuar 598 fitore dhe 203 barazime.

Skuadrat tjera janë larg, pasi Arsenali është i dyti me 1794 pikë dhe Chelsea me 1755 pikë.

 

 

Artikulli paraprakPas katër viteve derbi i kryeqytetit zhvillohet në mbrëmje
Artikulli tjetërEl Clasico edhe gjatë verës!!!