Manchester United nuk arriti fitore në shtëpi përballë WBA, pasi luajti pa gjysmën e skuadrës, apo më saktë pa lojtarët kryesor si Pogba dhe Ibrahimovic.
Ky barazim e la shumë mbrapa klubin e famshëm anglez që me këtë ritëm shumë vështirë mund të jetë pjesë e Ligës së Kampionëve edicionin tjetër nëse nuk e fiton rastësisht Europa League.

Në ndeshjet tjera Leicester City mposhti 2:0 Stoke City, Hull ishte më i mirë se West Ham 2:1, ndërsa Watford mposhti Sunderlandin 1:0.

Artikulli paraprakTottenhami nuk po dorëzohet
Artikulli tjetërBundesliga definitivisht spektakolare