Manchester United nuk ka fituar edhe pse është pritir në ndeshjen e sontme ndaj Anderlecht në udhëtim, pasi ndeshja u mbyll me rezultat të barabartë 1:1, në kuadër të çerekfinaleve të Europa League.

Edhe pse gjatë 90 minutave lojë kishte raste të shumta shënimi nga të dyja palët një gol i realizuar nga Mkhitaryan dhe goli tjetrë i shënuar nga vendasit përmes Demdonker, dolën të ishin dy golat e vetëm të takimit.

Artikulli paraprakMesfushori i Chelsea në telashe të mëdha për ngjarjen që i ndodhi
Artikulli tjetërAjax me rezultat shumë të mirë shkon në Gelsenkirchen