Manchester United eliminoi nga FA Cup rivalin e përjetshëm Liverpoolin.

“Djajtë e Kuq” triumfuan me rezultat 3-2,  një ndeshjen interesante dhe jo si ajo e para pak doitëve në Premier League e cila ishte katastrofale dhe shumë e dobët, shkruan Korneri.net

Muhamed Salah nuk po mundet i vetmuar të thyej kundërshtarët përkundër se i shënoidy golat e  “Reds”, mirëpo vendasit iu përgjigjejn me Greenwood,  Marcus Rasford dhe Bruno Fernandez, për të depërtuar tutje.

Në këtë mënyrë, Manchester United kualifikohet për në raundin e 1/8-ave të FA Cup, ndërsa Liverpool duhet të përqëndrohet te kampionati dhe Liga e Kampioneve.

Kjo është fitorja e parë Manchester United ndaj Liverpool pas gati 3 vitesh. /Korneri.net

Artikulli paraprakLazio po vazhdon me formë të shkëlqyer, në kryeqytet bie edhe Sassuolo
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Atl.Madrid-Valencia