Manchester United's Zlatan Ibrahimovic celebrates scoring his side's third goal of the game in front of manager Jose Mourinho during the Premier League match at the Vitality Stadium, Bournemouth. PRESS ASSOCIATION Photo. Picture date: Sunday August 14, 2016. See PA story SOCCER Bournemouth. Photo credit should read: Andrew Matthews/PA Wire. RESTRICTIONS: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Manchester United sipas parashikimeve e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme edicionin e ri në Premier League duke shënuar fitore në udhëtim te skuadra e dobët Bournemouth me rezultat 1-3, duke debutuar kështu Jose Mourinho dhe Zlatan Ibrahimovic me fitore.

Kur Juan Mata shënoi golin e parë pas gabimit amatoresk në fazën defanzive të vendasve, u pa menjëherë se këtu fitorja është e sigurtë, ndërsa atë e bënë më bindëse Wayne Rooney dhe Zlatan Ibrahimovic, ndërsa golin e nderit për Bournemouth e shënoi Adam Smith.

 

Artikulli paraprakBravo te City për çmim të lartë!
Artikulli tjetërIbrahimovic do të qëndroj më gjatë në…