Nëse është për t’i besuar burimeve të Daily Express, atëherë Manchester United ka nënshkruar parakontratë me mbrojtësin e Benficas, Nelson Semedo. Sipas këtyre shkrimeve “djajtë e kuq” do të pagujanë për 23-vjeçarin saktësisht 40 milionë euro.

Këtë futbollist tash e sa kohë e përcjell vet trajneri portugez Jose Mourinho, që ka pasur kontakte të vazhdueshme me kryesinë e klubit të famshëm portugez dhe me vet lojtarin.

 

Artikulli paraprakPioli: Jemi të gatshëm për Juventusin
Artikulli tjetërEfes ndali hovin e serbëve, Reali lider i padiskutueshëm