Kur Liverpool i kishte fituar tri trofe brenda një stinori, Super Kupën e Anglisë, Kupën e Ligës dhe UEFA Cup që sot quhet Europa League në vitin 2001, atë botë tifozët e Manchester United  bënin shaka dhe në Old Trafford kishin shfaq një flamur të madh me mbishkrimin “Kjo është tripleta Mickey Mouse”, që më tepër e kishin për trofeun e UEFA-së, të cilin tash e fituan “djajtë e kuq”, por iu gëzuan pa masë. /Korneri.net

Artikulli paraprakPogba ish shokëve të tij…shihemi në Shkup!
Artikulli tjetërGazzetta: Morata i thotë “po” Milanos, tash duhet marrëveshja me Realin