Manchester United merr tri pikë të rëndësishme në tranfertën e Aston Villa-s, takim i vlefshëm për javën e 24-ët të Premier League që u mbyll me rezultatin 1-2.

Kjo sfidë rezultoi shumë e luftuar si dhe dhuroi raste të shumta, por në fund u mbyll me tre gola.

Miqtë zhbllokuan takimin në minutën e 17’, me Hojlund që shënoi pas asitit të dhuruar nga Maguire. Vendasit barazuan në pjesën e dytë, me Douglas Luiz që gjeti rrugën drejt rrjetës në minutën e 67’.

Ndërkohë, në minutën e 86’ McTominay riktheu “Djajtë e Kuq” në avantazh si dhe njëkohësisht vulosi këtë ndeshje. Pas kësaj përballjeje, Aston Villa renditet në vend të pestë me 46 pikë, teksa Manchester United në vend të gjashtë me 41 pikë.

Artikulli paraprakPrishtina fitoi pa asnjë problem
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Milan-Napoli