Manchester City u zemërua jashtëzakonisht shumë me  me Phil Foden.

Ishte e pakuptimtë se si lojtari  u pa duke luajtur  futboll në plazh në Merseyside pa respektuar rregullat për distancimin shoqëror, e më keqja ishte se ai gjithashtu bëri fotografi me disa fansa, duke i përqafuar, përcjell Korneri.net

Këto foto shumë shpejtë u publikuan në rrjetet sociale, dhe me t’i parë klubi anglez, ka vendosur një gjobë të majme për lojtarin, pasi dihet shumë mirë se mos respektimi i rregullave të një trajner rigoroz siç është Pep Guardiola, askush nuk mund të shpëtojë aq lehtë. /Korneri.net

Artikulli paraprakJuve po, City jo, Aouar ka vendosur mençur
Artikulli tjetërDokument/Agim Ademi duhet të shkoj në burg pas 2 javësh!