Ferran Torres është përforcimi i ri i Manchester City.

“Citizens” u treguan më të shpejtë dhe më konkret si Juventusi dhe Dortmundi, duke siguruar kështu kartonin e yllit të Valencias, përcjell Korneri.net

Pasi klubi anglez mori dritën e gjelbër se mund të luaj në garat evropiane dhe mund të transferojë lojtarë, menjëherë u nis në akcion dhe mbylli marrëveshjen për 25 milionë euro plus 12 milionë euro bonuse, të cilat do të kalojnë në arkat e klubit nga “Mestalla”. 20-vjeçari kishte edhe një vit kontratë me Valencian, por kishte lajmëruar klubin se nuk do ta vazhdonte për asgjë duke dashir të ndryshoj klubin. Ferran Torres transferohet në Etihad Stadium me kërkesën direkte të trajnerit Guardiola, kurse lojtari do të nënshkruaj për 5 vitet e ardhshme me nënkampionin anglez. /Korneri.net

Artikulli paraprakTonali te Inter, duket punë e kryer
Artikulli tjetërInter kërkon përforcime në Angli, ja kush janë lojtarët