Lajmi se Lionel Messi nuk e kda dnërmend të mbetet te Barcelona, ka ngritur në këmbë klubet e pasura.

Janë disa klube evropiane që do të ishin gati për ta transferuar argjentinasin e famshëm, por nuk duhet të ngutemi aspak, sepse transferimi i tij nuk është asnjëherë i lehtë dhe pak i kushtueshëm pavarësisht se ka qenë në vitin e tij të fundit të kontratës, përcjell Korneri.net

Sipas Man.City Esports, Messi mund të nënshrkuaj për një kohë të shkurtër me klubin e pasur anglez Manchster City, mirëpo sigurisht se edhe ky lajm nuk është se mund të jetë shumë i sigurtë, edhe pse nuk ka fshehtësi se “citizens” janë të gatshëm ta sjellin në Emirates.

Në garë për Messin dhe atë fuqishëm është edhe Inter ii kinezëve super ta pasur./Korneri.net

Artikulli paraprakDren Gashi sapo mori testin e Covid-19
Artikulli tjetërZyrtare: Ardian Hoti te Liria