Britain Soccer Football - Manchester City v Southampton - Premier League - Etihad Stadium - 23/10/16 Manchester City's Kelechi Iheanacho celebrates scoring their first goal Action Images via Reuters / Craig Brough Livepic EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Vazhdon kriza e rezultateve te Manchester City. Të përzgjedhurit e Pep Guardiolas u ndalën në shtëpi nga Southampton duke luajtir baraz 1-1, në ndeshjen e cila i takoi vendasve me lojë, por nuk mjaftojë që ta fitojë ndeshjen e cila nuk është dashur të përfurndonte kështu.

Kur City sulmonte, në nan tjetër erdhi goli i mysafirëve të cilin e shënoi Nathan Redmond, ndërsa Kelechi Iheanacho shënoi me të nis pjesa e dytë në momentet më të mira.

Edhe pse rastet nuk mungonin për “citizens”, megjithatë më rrjetat pushuan dhe kështu City humbi rastin që sërish të mbetet lider dhe me epërsi të pikëve, por tash ka pikë të njëjta me Arsenalin dhe Liverpoolin.

Artikulli paraprakGjilani fitoi me autogol ndaj Hajvalisë
Artikulli tjetërSpektakolare pasditja në Serie A, Inter humbi sërish, Napoli fitoi