Çështja e “fair play”-it financiar vazhdon të jetë e madhe në Premier League.

Situatat e Manchester Cityt dhe Evertonit po vihen në lupë me kampionët e Anglisë të cilët sipas asaj që raporton “The Telegraph” duhet t’i përgjigjen më shumë se 115 akuzave për shkelje të rregullave financiare, përcjell Korneri.net

Gjithsesi, kampionati britanik do të ishte i gatshëm t’i bënte një penallti klubit Everton, duke mos i lënë të qetë as të kaltërit nga Manchesteri, siç ka shpjeguar edhe Jamie Carragher në Twitter. “Premier League dëshiron një penallti prej 12 pikësh për Evertonin. Manchester City do të përfundojë duke luajtur në Ligën Kombëtare të Veriut nëse Premier League vazhdon në këtë linjë! Numri i mahnitshëm i historive që kanë dalë në lidhje me situatën e Evertonit, por Manchester City , të cilët kanë 114 akuza të tjera, janë nën hetim për shumë më gjatë dhe gjithçka ka qenë shumë më e qetë”, deklaroi ish-lojtari i Liverpool. /Korneri.net

Artikulli paraprakBallkani zhgënjeu ndaj Astanas, humbja e pakapërdishme
Artikulli tjetërDisa klube të pasura pas tij, Real Madridi më seriozi, por klubi e blindon