Manchester City po mendon që gjatë dimrit të transferoj një emër të madh.

Sipas mediave britanike emri i fundit apo dëshira më e madhe e zyrtarëve të klubit apo më saktë trajnerit Pep Guardiola është sulmuesi i PSG, Edinson Cavani, përcjell Korneri.net.

Mirëpo, ky objektiv nuk është aspak i lehtë për shumë arsye. E arak a të bëjë me lojtarin që është i paprekshëm dhe i pazëvendësueshëm. E dyta ka të bëjë me çmimin tepër të lartë të lojtarit dhe klubin ku luan ai është vështirë të shtitet dhe së fundmi asnjë skuadër  e madhe nuk mund ta shet një lojtar të klasit botëror në mes të edicionit.
Gjithsesi, “citizens” do të tentojnë ta bindin klubin më të pasur në botë, e çfarë përgjigje do të marrin do të na tregoj koha. /Korneri.net

Artikulli paraprakLajm shokues për Man.City dhe Napoli! Pse nuk do të luhet ndeshja?
Artikulli tjetërPochettino: “Kane si Totti”, pse?