Manchester City  ka arritur një tjetër fitore me triumfin ndaj Newcastle United me rezultat 5-0.

“Citizens” ishin bindshëm më të mirë nga fillimi e deri në fund, dhe tash me këtë fitoer bindëse Manchester City shkon në +3 nga Liverpool dhe ka golavarazh më të mirë se “reds”, andaj në tri xhirot e fundit nëse Man.City humbë një ndeshje dhe dy të tjerat i fiton, dhe Liverpool i fiton të trijat, skuadra e Pep Guardiolas shpallet kampion, shkruan Korneri.net

Stërling e nisi dhe e mbylli me gol këtë përballje, ndërsa golat tjerë i shënuan Laporte, Rodri dhe Foden. Për shumëkë, titulli me sonte u mbyll në Premier League, dhe Man.City do është një hap afër titullit të katërt në pesë vitet e fundit. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here