Monaco ka sigurur gjysmëfinalen e këtij edicioni në Champions League, pasi sonte mposhti Manchester Cityn me rezultat 3:1, në një 90 minutësh të dominuar totalisht.

Mbappe, Fabinho dhe Bakayoko shënuan golat për ekipin nga “principata”, kurse për skuadrën e Guardiolas golin e vetëm e realizoi Sane.

Kështu pas dy ndeshjeve, ndeshjeve rezultati i përgjithshëm doli të ishte 6:6, por tre golat e shënuar në transfertë nga Monaco ishin të mjaftueshëm për të kaluar në gjysmëfinale.

Artikulli paraprakPeja pësoi disfatë, por kaloi në gjysmëfinale të BIBL
Artikulli tjetërBarazim në “Vincente Calderon”! Atletico Madrid luajti sa për ‘sy dhe faqe’….