Lojtari më i mirë dhe i vetëm që vlen shumë mbi 100 milionë funte te Tottenham, është bërë shënnjestra kryesore e Man.City.

Klubi i pasur anglez fal “sheikëve” ka gati hiq më pak se 120 milionë funte për sulmuesin anglez, Harry Kane, që shihet si lojtari i vetëm i cili është në gjendje ta rikthej klubin e Pep Guardiolas në garë për titill dhe të shënoj gola, përcjell Korneri.net

Sergio Aguero është plakur dhe ka gjithnjë e më shumë probleme me lëndimet, dhe Gabriel Jesus nuk po jep aq sa prisnin drejtuesit e klubit, kështu që ata u kthyen te Kane. Nuk do të jetë lehtë të transferohet Kane nga Spursm pasi zyrtarët e klubit janë më të ëvshtirët për negociata, por shpresa ekziston te “citizens” se mund ta kenë nga vera e ardhshme sulmuesin më të mirë në Premier League. /Korneri.net  

Artikulli paraprakUncovering No-Fuss Plans For Ap Lit Free Response Sample Essays
Artikulli tjetërJuventusi nuk ka hequr dorë nga Pogba, Mino Raiola asiston