Man.City e nisi eeicionin e ri ashtu siç e mbylli të kaluarin.

Kampionët në fuqi të Premier League-s tregojnë “dhëmbët” që në minutat e para të ndeshies hapëse  të këtij sezoni. Në përballjen me Burney-n, të “Turf Moor”, Erling Haaland realizoi golin e parë të sezonit të ri të elitës së futbollit anglez.

Gjigantit norvegjez shfrytëzoi më së miri një asist të Rodrit, duke e dërguar lehtësisht topin në rrjetë, 0-1. Në të 36-tën vjen dhe goli i dytë i shënuar nga Haaland, falë një koordinimi perfekt në zonë, 0-2.

Në të 75-tën vjen dhe goli i Rodrit, që shuan përfundimisht shpresa te Burnley-t për rezultat pozitiv, 0-3.

Artikulli paraprakZYRTARE: Lojtari i Kosovës U20, Visar Ejupi i bashkohet Sigal Prishtinës
Artikulli tjetërFirmino e nisi me hat-trick aventurën arabe