Stuhia e quajtur Manchester City, e morri me vete dhe e fshijti Real Madridin.

Skuadra e drejtuar nga Pep Guerdiola, shënoi fitore të pastër në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në Etihad ndaj kampionit aktual Real Madrid me rezultat 4:0, për të depërtuar në finalen e madhe, shkruan Korneri.net

Pjesa e parë ishte diçka e paparë deri tash, me Man.City që shënoi dy gola me Bernardo Silva, por me shumë raste të tjera, dhe vetëm portieri Courtois, ndali debaklin e madh.

Reali nisi të luante më mirë në pjesën e dytë, por nuk pqti shumë raste që do të mund të rikthente rezultatin, ndërsa mbrojtësi Akanji me ndihmën e Militao, shënuan golin e tretë, kurse argjentinasi Alvarez, regjistroi rezultatin final të ndeshjes.

Inter-man.City, do të jetë finalja e 10 Qershorit, që do të luhet në Stamboll. /Korneri.net

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Man.City-Real Madrid
Artikulli tjetërEuropa League, caktohen sonte finalistët