West Ham as hija e edicionit të kaluar pasi pëson edhe një disfatë vetëm pak ditë pas eliminimit nga Europa League. Manchester City ishte skuadër shumë e fortë ndaj londienëze që po luajnë në mugesë të disa lojtarëv titullarë.

Rrahim Sterling është bërë shumë domethënës te Pep Gaurdiola pasi shënoi dy golat e skuadrës së tij, ndërsa një tjetër edhe mesfushori Fernandinho, derisa krejt çfarë arritën mysafirët ishte goli i Michail Antonio.

Man City vazhdon të jetë lider në Premier League së bashku me rivalin e qytetit United dhe Chelsea.

 

Artikulli paraprakHalvalia sërish barazoi, ky është epilogu i vashave tona
Artikulli tjetërPrezantohet në Meazza, Joao Mario