Sipas disa informacioneve angleze apo më saktë tabloidit “The Sun”, Manchester City është shumë i interesuar për portierin 17-vjeçar turk, Berke Ozer, përcjell Korneri.net.
Ozer është pjesë e skuadrës së vogël Altinprdu dhe përfaqësueses U-17 të Turqisë, por bëhet fjalë për një portier fantastik dhe me të ardhme.
Citizans kanë kryer punë me klubin turk duke i ofruar 2 milionë funte për shërbimet e portierit, ndërsa do të shkoj në Angli vetëm atëherë kur Ozer i mbush 18 vjet. /Korneri.net

Artikulli paraprakVerona kthehet në Serie A, vitin tjetër sërish pesë derbi lokal
Artikulli tjetërValencia kërkon mbrojtësin e Chelsea