Një nga mbrojtësit më të mirë në histori të futbollit, Paolo Maldini, është shprehur i dëshpëruar nga situata aktuale në merkato e Milanit, gjatë një interviste për mediat italiane.

“Mendoj se duhen njerëz që e njohin futbollin dhe kanë qenë pjesë e Milanit të madh. Ka shumë lojtarë që kanë shkruar historinë e këtij klubi të cilët mund të ofrojnë kontributin e tyre. Por në këtë moment, situata është e paqartë.” Më pas 48 vjeçari: “Nuk e kisha për veten time. Me gjithë respektin që kam për ata që janë sot në krye të Milan, unë kam një ide shumë ndryshe të futbollit. Por ata janë personat që janë brenda klubit, dhe ata mund ta menaxhojnë ashtu siç duan”, tha Maldini.

Artikulli paraprakMesazhi i Rashicës drejtuar tifozëve Kuqezi
Artikulli tjetër“Bomba” e radhës: Ylli i Zvicrës dhe a’i i Shqipërisë pranojnë ftesën e Kosovës?