Siç raporton Sky, pasditën e së enjtës Maldini dhe Massara janë parë duke drekuar me presidentin e River Plate, Jorge Pablo Brito.

Tema e takimit ishin dy djemtë për të cilët Milani është i interesuar. Para së gjithash Lucas Beltran, lojtari më i mirë i klubit Millionarios. Sulmues tipik, i shpejtë dhe i aftë të ndryshojë në të gjithë frontin e kundërshtarit. Mund të blihet me një çmim të favorshëm. Emri i dytë është ai i argjentinasit shumë të ri, Claudio Echeverri, i lindur në vitin 2006, kapiten i Sub17, talenti i ardhshëm i brezit të ri, i destinuar të bëhet 10-shi i Seleksionit., shkruan Korneri.net

Loftus-Cheek është lojtari i veçuar për të përforcuar mesfushën. Anglezi nuk do të donte të largohej, por Chelsea e përjashtoi atë, për të mbuluar pjesërisht kostot e afatit të ardhshëm kalimtarar që premton të jetë faraonik. Kontaktet e para janë pozitive. Jemi ende në një fazë embrionale, sepse Milani duhet të jetë i sigurt për vendosjen në Ligën e Kampionëve përpara se të jetë në gjendje të formulojë një ofertë prej 25 milionësh. Kërkesa e lojtarit është 3.5/4 milionë neto në sezon, nuk ka problem në këtë front.

Kamada kryeson listën për rolin e mesfushorit ofanziv (pas sulmuesve). Milani së shpejti do t’i japë një përgjigje japonezëve, por ndjesia është se po shkojmë drejt tymit të bardhë, pavarësisht rezultatit të Diaz. Me Adlin në huazim në Serie A, Milani ka nevojë për një playmaker të denjë dhe lojtari japonez përfaqëson një mundësi më unike. Nëse Diaz nuk qëndron ku është, Milanit do t’i duhet një lojtar i dytë në këtë rol. /Korneri.net

Artikulli paraprakFiorentina në finalen e Conference League
Artikulli tjetërXhaka kalon në Gjermani