SHPËRNDAJE

Milani gjithmonë e më afër Florian Thauvin.

Sipas asaj që shkruan “Todofichajes.com”, kuqezinjtë kanë arritur akordin me sulmuesin e krahut të Marseille.

Sulmuesi francez 27-vjeçar në verë do të jetë lojtar i lirë, dhe drejtuesit e Milanit pritet ti ofrojnë një kontratë 4-vjeçare me një pagë prej 3 milionë eurosh në sezon. Furbollisti i talentuar aktualisht është aktivizuar sivjet në 13 ndeshje duke shënuar 3 gola dhe duke shtuar 5 asistime.

Maldini po kryen punë të madhe pasi e ka bindur lojtarin t’i bashkohet klubit italia.