Legjenda italiane dhe botërore, Paolo Maldini, gjatë një interviste për mediat italiane ka treguar prapaskenën e dy ofertave qe kishte pasur sa ishte në futbollin aktiv.

“Isha i lindur për të luajtur te një ekip i madh siç ishte Milani. Në kohën kur karriera ime ishte drejt fundit kisha dy oferta interesante ne tavolinë, nga Chelsea dhe Arsenal, por të ju them asnjëherë nuk kam menduar ta ndërrojë Milanin me ndonjë skuadër tjetër”, u shpreh Maldini.

Artikulli paraprakSkandal i pabesueshëm: Everton përgenjështron Milanin, s’ka marrëveshje për Deulofeu
Artikulli tjetërBerisha shkëlqen në debutim me Terek