Spanjolli i talentuar, Suso, erdhi te Milan nga Liverpool për një shumë te të hollave prej 200.000 euro dhe fillimisht dështoi ti tregonte vlerat reale, por forma e tij ishte në rritje edicionin e kaluar pas huazimit te Genoa.

Me tu rikthyer te Milan pas huazimit dhe emërimit si trajneri i Vincenzo Montellas, Suso menjëherë u shndrrua në një pikë referuese te “aeroplanino-s”, ku faza përgatitore për edicionin e ri ishte deçizive për një majtak të rrallë që tashmë është konfirmuar në ekipin super të talentuar nga “San Siro”.

Artikulli paraprakPioli te Inter? Kërkohet edhe transferim urgjent
Artikulli tjetërBomba e mbrëmjes: Gerrard karrierën do ta vazhdojë në futbollin skocez?