Skuadra gjermane Mainz vetëm dy ditë pas përfundimit të edicionit në Bundesloga, e ka shkarkuar trajnerin Martin Schidt i cili në xhiron e fundit e siguroi mbetjen në elirë, shkruan Korneri.net.
Mainz e përfundoi kampionatin në pozitën e 15. dhe mbijetesa erdhi pa ndonjë ndeshje shtesë (barazh), edhe pse ishte afër largimit sikur të kishte golavarazhin më të dobët se Ëolfsburg.
Mainz i humbi gjashtë dhe dhjetë ndeshjet e fundit kampionale andaj kjo ishte arsye e fuqishmë që zyrtarët e klubit t’ia tregojnë derën.
Strategu zvicëran e mori detyrën te Mainz në vitin 2015, ndërsa kontrata e tij skadonte në verën e vitit 2018. /Korneri.net

Artikulli paraprak“Tërmet” në Mitrovicë: “Divorcohen” përfundimisht Trepça ’89 dhe Torcida!
Artikulli tjetërMediat katalunase akuzojnë vendosjen e mbrojtësit të Malagas, Villanueva!!!