Dy skuadrat nga qyteti i Milanos, Inter dhe Milan, kanë etiketuar edhe njëherë futbollist të përbashkët, që është ide për ty përforcuar në merkaton dimërore.

Fjala është për reprezentuesin zvicëran, Ricardo Rodriguez, i cili aktualisht është pjesë e skuadrës gjermane Wolfsburg.

Kujtojmë që Rodriguez më herë ishte cak i skuadrës londineze të Chelsea dhe asaj spanjolle të Real Madrid.

Artikulli paraprakKërkohet nga gjysma e Evropës, por futbollisti serb bllokohet nga Benitez
Artikulli tjetërLiverpool kthen “radarin” nga Portugalia