Një incident i rëndë ka ndodh gjatë ndeshjes Bastia-Lyon. Tifozët vendas kanë sulmuar futbollistët e Lyon dhe ndeshja u ndërpre. Ishte një skenë e trishtueshme që më tepër shihen në rangjet më të ulëta në Amerikën Latine, por incidenti i tillë do ta shkatërroj klubin francez sepse dënimet në Evropë dhe Ligue1 janë të mëdha.
Më shumë se 100 tifozë janë futur në fushën e bletë për t’i sulmuar lojtarët, dhe krejt kjo për shkak se Bastia është e fundit në kampionatin francez dhe kjo revoltë e tifozëve vjen për shumë arsye, por assesi të arsyetohet.

Artikulli paraprakReali 100 milionë euro për talentin 18-vjeçar
Artikulli tjetërFormula 1, Vettel triumfon në Bahrein