Derbi i javës në Ligue1, Lyon dhe Marseille përmbushi pritshmëritë e një ndeshje të madhe shumë interesante. Pas një lufte të madhe me shumë raste dhe gola, megjithatë ishin vendasit atat që triumfuan në fund 3:1, me këto tri pikë Lyon përforcoi pozitën e katërt.

Mathieu Valbuena shënoi në fund të pjesës së parë dhe prej këtij momenti ndeshja i ndez edhe më shumë. Supersulmuesi Alexandre Lacazette realizoi edhe golin e dytë për skuadrën e tij, pork jo nuk ngjati shumë kur Matheus Doria e ktheu në lojë Marseille.

Kur në lojë është Lacazette aty ska problem për Lyon, sepse pikërisht ai shënoi golin e fundit në ndeshje për gëzimin e 12 sezonal.

Artikulli paraprakRoma nuk i ndahet Juventusit
Artikulli tjetërFOTO/ Theu kafkën kundër Chelsea, lojtari anglez po lufton me vdejken