Mesfushori portugez, Joao Mario, ka tërhequr interesimin e klubeve më të mëdha të Europës, si rrjedhojë e paraqitjes në Euro 2016, ku ishte numri 10 i skuadrës që fitoi Euro 2016.

Sipas gazetës portugeze “A Bola”, Real Madrid është klubi i fundit që ka hyrë në garë për të marrë Joao Mario që duket se do të shkojë te Paris SG, pasi Sporting Lisbonë refuzoi 35 dhe 40 milionë euro të ofruara përkatësisht nga Inter dhe Liverpool.

Artikulli paraprakChampions League Play-off: Porto-Roma ndeshja kryesore
Artikulli tjetërReal Madrid i shpërndanë talentët në Evropë, ndër ta edhe Odergaard