Para pak ditësh flitej se sulmuesi belg Romelu Lukaku vetëm çështje orësh ishte kur do të nënshkruante kontratë te re me Evertonin, mirëpo duket se ka ndëruar mendje duke i lënë të habitur zyrtarët e klubit anglez. Flitej se pas kontratës së re dhe rritjes së pagës klauzola e tij do të ishte afër 90 milionë euro, por duket se ai nuk do të vazhdoj kontratën me Toffees, kështu që skuadrat e interesuara për të mund të diskutojnë me menaxhrin e tij Mino Raiola.

Artikulli paraprakVotoni: Kush është mesfushori më i mirë sipas jush në Evropë?
Artikulli tjetërJa pse Ronaldo mendon të fitoj edhe dy-tri herë “Topin e Artë”