Roma arriti të mbyllë një prej marrëveshjeve më të rëndësishme këtë verë, pasi nëpërmjet formulës së huazimit transferoi Romelu Lukakun nga Chelsea.

Një goditje që bën të ëndërrojë tifozët e skuadrës kryeqytetase ngase sulmuesi mund të jetë elementi i duhur për t’i dërguar verdhekuqtë e trajnerit Jose Mourinhos në një tjetër nivel.

Entuziazmi është i lartë dhe tifozët e Romës janë mbledhur të shumtë në numër, derida Romelu Lukaku mbërrin në kryeqytet për të nisur aventurën e re.

Belgu e njeh mirë Serinle A dhe trajnerin Jose Mourinho dhe këmbëngulja e vetë lojtarit për t’u transferuar në Romë, bëri që sulmuesi të fitonte dashurinë e tifozerisë ende pa zbritur në fushë.

Artikulli paraprakAlonso refuzoi klubin anglez Man United
Artikulli tjetërAshpërsia ndaj gjyqtarit, Van Dijk mund të dënohet rëndë