Inter siguroi këtë fundjavë titullin italian në Serie A.

Katër xhiro para fundit të kampionatit, ata krijuan një avantazh të paarritshëm prej 13 pikësh ndaj Atalantas, Juventusit dhe Milanit. Sot, golashënuesi më i mirë i Interit, Romelu Lukaku, u shfaq në rrjetet sociale dhe publikoi një mesazh që padyshim iu dërgua Zlatan Ibrahimovicit. “Zoti i vërtetë e kurorëzoi mbretin. Tani përkulu”, shkroi ai, duke shtuar titullin e mbretit të Milanos, përcjell Korneri.net

Ai kështu aludoi qartë në konfliktin me Ibrahimoviç, i cili filloi në shkurt të vitit të kaluar. Pas fitores 4-2 të Interit ndaj Milanit, Lukaku postoi një foto në Instagram me përshkrimin: “Mbreti i ri është në qytet”. Gjysmë viti më vonë, Milani mundi Interin, kështu që Ibrahimovic shkroi në Twitter: “Milani kurrë nuk ka pasur një mbret, ata kanë një zot”. Përplasja e tyre u përshkallëzua në janar të këtij viti kur ata u përplasën verbalisht dhe pothuajse fizikisht në një tjetër derbi të Milanos. Akoma, Lukaku qesh për herë të fundit. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here