Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, mendon se gjyqtarët kanë nevojë për ndihmë dhe për këtë sa më parë duhet të përdoret teknologjia e golit edhe në Spanjë.

“Pash në fund gjithçka, por mendoj se gjyqtarët kanë nevojë për ndihmë”, tha fillimisht Enrique për golin e mohuar.

“Ndoshta teknologjia duhet të përdoret edhe këtu. Ata kanë nevojë për ndihmë, që të na ndëshkojnë ne dhe të na shpëtojnë gjithashtu”, shtoi Enrique.

Artikulli paraprakDortmund dominoi, por nuk arriti më shumë se një barazim
Artikulli tjetërFranca sërish kampione e Botës