Supertalenti i Borussia Dortmund, Julian Wiegl, është një nga futbollistët më të kërkuar në futbollin evropian, pasi kërkohet nga klubet më të mëdha në kontinentin e vjetër. Sipas mediave gjermane, Wiegl , kërkohet nga Real Madrid, Liverpool, Arsenal, Milan dhe Paris Saint-German. Kujtojmë që Wiegl është zbulim i Jurgen Kloop dhe nësë Dortmund vendos ta shesë atëherë “Afield” mund të jetë destinacioni i tij i ardhshëm.
Artikulli paraprakE bujshme: Muntari rikthehet në Serie A, por jo te Milani
Artikulli tjetërBarcelona dhe tre gjigantët anglez pas supertalentit të Ajax-it