RIO DE JANEIRO, BRAZIL - APRIL 22: A Brazilian military police officer aims his weapon following shootings in the pacified Pavao-Pavaozinho community, just blocks from Copacabana Beach, on April 22, 2014 in Rio de Janeiro, Brazil. Protests and shootings broke out following the discovery of dancer Douglas Rafael da Silva's body, who protesters allege was beaten by police, in the pacified 'favela'. Violent protests broke out resulting in the shooting death of a man. (Photo by Mario Tama/Getty Images)

Vetëm dy ditë para fillimit të Lojërave Olimpike në Rio de Janeiro, ka ardhur deri të lufta e hapur në mes policisë braziliane dhe kriminelëve (kontrabandistëve të drogës) në pjesën veritore të qytetit.

Në këto përleshje janë të përfshirë 450 policë dhe dhjetra kriminelë, derisa mediat braziliane kanë raportuar për shumë të vrarë dhe të lënduar. Në këtë akcion është i lënduar edheKomandanti i policisë.

Ky akcion është planifikuar shumë më herët dhe pasi janë mbledh fakte të mjaftueshme, policia nisi akcionin e armatosur. “Janë arrestuar së paku 15 persona, dhe janë gjetë shumë armatim të kalibrave të ndryshëm” ka thënë policia vendore.

Artikulli paraprakMan City i lë me gishta në gojë rivalët
Artikulli tjetërE konfiromojnë mediat spanjolle: Milan dështon të transferojë këtë mbrojtës [FOTO]