Lazio e ka gjetur menjëherë zëvendësuesin e Lucas Biglia që u transferua te Milan, me një tjetër lojtar që ka emrin e njëjtë, por ky është Lucas Leiva i Liverpool, shkruan Korneri.net.
Skuadra italiane është dakorduar me klubin anglez që ta transferoj brazilianin nga Anfield për 5,7 milionë euro, kurse paga vjetore e lojtarit do të jetë 2,5 milionë për stinor në tri vite kontratë. Leiva largohet nga Liverpool pas 10 viteve të lota. /Korneri.net

Artikulli paraprakSampdoria pas anëtarit të Arsenalit
Artikulli tjetërEdhe një pas Bonucci dhe formacioni do të jetë i jashtëzakonshëm