Barcelona është afër shërbimeve të sulmuesin e talentuar brazilian 23-vjeçarin Luan, i cili është edhe përfaqësues i Brazilit për U-21. Sipas mediave spanjolle marrëveshja në mes klubit blaugran dhe Gremio me lojtarin i cili konsiderohet si ndër talentët më të mëdhenjë në shtatin e futbollit. Thuhet se edhe lojtari ka pranuar transferimin në Evropë.

 

 

Artikulli paraprakBlerim Xhemaili vetëm një hap larg Serie A
Artikulli tjetërU zbulua pse bazeni ka marr ngjyrë të gjelbër