Boksieri i njohur shqiptar Luan Krasniqi ka parashikuar duelin mes Anthony Joshua e Vladimir Klitschko.

Krasniqi beson se Joshua dhe Klitschko kanë shanse të barabarta që të fitojnë. Por gjithsesi edhe ai e ka një parashikim për ndeshjen e boksit.

“Joshua është më i rrezikshëm në raundet e para, aty edhe mund të fitojë”, deklaroi Krasniqi.

“Por, nëse dueli shkon deri në fund, Klitschko do t’i ketë shanset e tij”, theksoi ai.

Artikulli paraprakFerrari fenomenal, Vettel dhe Raikkonen startojnë të parët në Sochi
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Real Madrid-Valencia