Nuk është mbyllur në mënyrë të rregullt java e shtatë e garave e edicionit 2016/17 e grupmoshave të reja në futboll në kuadër e LRFP-së. Dy ndeshje nuk arritën të presin fishkëllimën e fundit të gjyqtarëve, madje ndeshja Ramiz Sadiku – Internacional, nuk filloi fare pasi musafirët nga Podujeva nuk udhëtuan fare drejt kryeqytetit. Më keq ishte në Raskovë, ku fatkeqësisht pas futjës në fushë të tifozëve në ndeshjen e parë e U-13, gjqytarët mbyllën takimin para kohe takimin Urbano – Vigani, e cila do të regjistrohet me rezultat zyrtar.

Këto janë rezultatet dhe tabelat momentale pas kësaj jave (kujdes skuadrat nuk janë të renditura simbas golaverashit!)

java-7

Artikulli paraprakPique dhe Alba mungojnë
Artikulli tjetërWarriors të frikshëm, Harden e mbanë Houston në shpinë