Gjatë këtij vikendi edhe zyrtarisht është mbyllur edicioni vjeshtorë i garave të grup moshave të reja e Regjionit e Prishtinës në futboll. Kështu pas 10 javëve të zhvilluara në regjionin më të madh në vend, skuadrat shkojnë në pushim të merituar deri në muajin mars, kur dhe do të filloj pjesa e mbetur e edicionit 2016/17.
Tashmë janë mësuar skuadrat në të tre grupet të cilat do të dimërojnë si kampion vjeshtorë të këtij edicioni, ku më pas do të tentojnë të mbajnë këtë ritëm në pjesën përfundimtare të garave, nga ku do të mësohen kampionët regjional dhe skuadrat të cilat do përfaqësojnë kryeqytetin në garat nacionale të Play Off.

Kështu kampion vjeshtorë në kategorinë e fatoseve U-13 janë:
2 Korriku A (GRUPI A)
Ramiz Sadiku (GRUPI B)
Feronikeli C (GRUPI C)

2-korriku-a-u-13

(2 Korriku A U-13)

ramiz-sadiku-u-13

(Ramiz Sadiku U-13)

feronikeli-u-13

(Feronikeli U-13)

Kampion vjeshtorë, kategoria e pionerëve U-15
Prishtina A (GRUPI A)
Llapi (GRUPI B)
Besëlidhja (GRUPI C)

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

(Prishtina A)

llapi-u15

(Llapi U-15)

beselidhja-u15

(Besëlidhja U-15)

Kampion vjeshtorë, Kategoria e kadetëve U-17
2 Korriku A (GRUPI A)
Flamurtari (GRUPI B)
Kurda (GRUPI C)

2-korriku-a

(2 Korriku A U-17)

flamurtari

(Flamurtari U-17)

u-17

(Kurda U-17)

Rezultatet dhe tabelat komplete të stinorit vjeshtorë:

tabela

Artikulli paraprakBombardon Peja, transferon superlojtarin Cameron Rundles
Artikulli tjetërBarcelona tenton të dobësoj skuadrat nga Milano