Gjatë vikendit që kaloi ka filluar edicioni i ri i garave e LRFP-së, për grupmosha të reja në futboll.

Java e 11-të, e stinorit pranveror nisi si më së miri, derisa në tre grupet e këtij regjioni u zhvilluan ndeshje interesante, ku edhe kësaj rradhe favoritët regjistruan fitore jo shumë të mundishme.

Shtatë skuadra regjistruan fitore të trefishta. Në grupin A sukses të tillë patën Kosova Prishtinës, 2 Korriku A, Prishtina A e Kek-u, kurse në atë B, vetëm Feronikeli B regjistroi tre fitore rradhazi, ndërkohë nga grupi C Besëlidhja e Podujeva , morrën pikë maksimale në këtë xhiro.

Fitorën më të lart këtë javë e arriti Kosova Prishtinës U-15 në përballje ndaj Viganit 15:0, kurse befasi e javës është barazimi i 1-1 Kurdës U-17, ndaj QS Prishtinës.

Këto janë rezultatet dhe tabelat komplete pas kësaj jave:

Image may contain: 5 people, people playing sports, people standing, sky, grass, outdoor and nature

Image may contain: 10 people, sky, outdoor and nature

 

Artikulli paraprakTalenti i Romës lë Shqipërinë për Kosovën
Artikulli tjetërGriezmann i ka befasur të gjithë me deklaratën e fundit