Specialisti i fushës në stadiumin “Loro Borici”, Kostas Poulias, shprehet se fusha është ndërtuar sipas standardeve më të larta.

“Në radhë të parë duhet të theksoj se fusha është e ndërtuar dhe dizenjuar sipas standardeve më të larta të fushave të futbollit në Europë dhe botë dhe për këtë arsye them se edhe pas atij rrebeshi ndeshja mund të kishte vazhduar. Është një fushë që mund të thithë mbi 150 litra ujë për m2 kështu që ndeshja sot mund të luhet fare mirë. Madje mund të them se ajo tashmë është gati”, tha Kostas Poulias.

Sfida mes Shqipërisë dhe Maqedonisë u ndërpre në minutën e 75-të të saj kur rezultati ishte 1-1 pas golave të Sadikut për Shqipërinë dhe Alioskit për maqedonasit.

Artikulli paraprakNotat e kuqezinjve në Shqipëri – Maqedoni 2-1
Artikulli tjetërTë gatshëm për Bullgarinë