Tanguy Ndombele  i ka dhënë me gjasë fund karrierës së tij të shkurtër te Tottenham.

Derisa vazhdon të ketë probleme dhe atë serioz eme trajnerin kontravers Jose Mourinho, i cili gjatë karrierës si trajner ka “djeg” shumë futbollistë të shquar me fajin e tij, duke se po e shkatërron edhe një tjetër, përcjell Korneri.net

Mediat angleze vazhdojnë të shkruajmë për marëdhënien aspak të mirë të trajnerit portugez dhe mesfushorit Ndombele, me francezin i cili ka deklaruar se më nuk do të luajë më për Spurs për sa kohë do jetë trajner i Totenhemit Jose Mourinho.

Sipas “ESPN”, sherri i 23- vjeçarit me trajnerin ka nisur në stërvitje dhe ka vijuar edhe në zyrën e portugezit, kështu që i transferuari për 55 milionë euro nga Lyon duhet të gjejë angazhman diku tjetër, pasi Tottenham nuk e ka ndërmend ta largojë Mourinhon nga stoli. /Korneri.net

Artikulli paraprakKumbulla brenda 48 orëve pritet të merr vendim se ku do të luaj?
Artikulli tjetërPropozim interesant i kryetarit të FBK-së