Manchester United  ka njoftuar se Scott McTominay ka vazhduar kontratën edhe zyrtarisht.

Mesfushori skocez, 23 vjeçar, ka nënshkruar një marrëveshje te re që e lidh atë në Old Trafford  deri në vitin 2025, me një mundësi për ta zgjatur kontratën edhe për një sezon shtesë, përcjell korneri.net

Lojtari i akadameisë së klubit,  McTominay bëri debutimin e tij në Premier League në maj 2017. Ai është angazhuar rregullisht këtë sezon, duke mbledhur 21 paraqitje në ligë dhe duke shënuar 4 gola. Kjo kontratë e tij vjen pas paraqitjeve të mira përkundër moshës së re, prandaj trajneri Solskjaer dhe kryesia e klubit besojnë në rritjen e tij   edhe më të madhe si lojtar në vitet në vazhdim. /Korneri.net

Artikulli paraprakNjë rregull i ri në La Liga, nuk lejon transferimin e Lautaros te Barcelona
Artikulli tjetërKush është kosovari i famshëm në listën e Rangnick për Milanon e vitit tjetër