Edicionin e kaluar ka pasur shumë futbollistë që kanë shkëlqyer te skuadrat e tyre përkatëse.

Nëse marrim parasysh futbollistët U23, që lanë gjurmë në top-5 kampionatet më të fuqishme evropiane, nuk është edhe aq shumë vështirë të gjejmë ata që dhanë më së shumti, shënuan gola, apo krijuan më së shumti raste pas topave (pasimeve) të tyre, shkruan Korneri.net.

Në Angli ishte anëtari i Evertonit, Ross Barkley që ka krijuar 84 raste për gol.
Pas tij vjen mesfushori i Monacos dh shumë i kërkuari nga Arsenali, Thomas Lemar që krijoi 72 mundësi për gola. Vjen anëtari më i r i i Barcelonës dhe tashmë ish-anëtari i Dortmundit, Ousmane Dembele me 63 raste të krijuara, një më shumë se spanjolli i Milanos Suso.
Pesëshen e mbyll anëtari i Man.United, por i huazuari te Granada tash te Valencia, Andreas Pereira me 52 raste të krijuara. /Korneri.net

Artikulli paraprakGjermania fiton në Çeki, Anglia deklasoi krejt në fund Maltën
Artikulli tjetërDerbi i madh evropian zhvillohet në Santiago Bernabeu