Ballist Morina, heroi ynë i Beogradit ai që bëri krenar çdo Shqiptar kudo në botë, sot vendoset që të ekstradohet n• Serbi nga shteti Kroat. Ne si Shqiptar nuk duhet ta lejojmë kurrsesi të ndodhë dicka e tilleë dhe duhet të jemi në krahë të vellaut tonë Ismailit. Nesër te mblidhemi të gjithë pa dallim tifogrupi, të gjithë që e ndjejm veten Shqiptar të mblidhemi përpara kryeministrisë per një protestë masive. I bëjmë thirrje kryeministirt dhe organeve të shtetit të veprojnë sa më shpejtë dhe mos të lejojnë të ndodh ekstradimi i Ballistit.

29.7.2017
vendi : te Kryeministria
Ora : 19:00

Artikulli paraprakVeseli: “Vështirë por jo e paarritshme Maqedonia”
Artikulli tjetërGalatasaray kërkon rikthimin e Arda Turan